Címke: „szemle 35”

Találatok száma: 111

magazin

Határtalanul

Három, egymáshoz lazán kapcsolódó történetet mesél el új kisfilmjében Schilling Árpád. Ami a Határontúl hőseit összeköti: a menekült-élet…

tovább

magazin

Zsigmond Dezső: Aranykalyiba

Karácsony Emilke új Ábelként él és dolgozik a gyimesi Hidegségben. Egy 13 éves kisfiú, aki valamiféle ártatlan, romlatlan mikrokozmosz mindenható…

tovább

magazin

Steven Lovy: Mix

Egy kedvesen bárgyú amerikai fiú kalandjai Budapesten. A Mix – nevéhez illően – stílusok, témák és megközelítések elegye, Hollywood felől nézve…

tovább

magazin

Dokumentumfilmek 3. 

Tóth Péter Pál filmje, A tanárnő és a biznisz, a hazai dokumentumfilmek sorában műfaji „luxuscikk”, azaz groteszk-doku, lehetett volna, ha a…

tovább

magazin

Török Ferenc: Szezon

Nagy Zsolt és Rezes JuditAkár szándékos volt a részéről, akár nem, az biztos, hogy Török Ferenc alaposan megtréfálta közönségét, szerényebben…

tovább

magazin

Fischer Gábor: Montecarlo!

Rulett és jackpot a játékteremben, fordul a kocka, a zseton csörren. Fischer Gábor Montecarlo! című játékfilmje a magyar rögvalóságot elegyíti a…

tovább

magazin

Antal Nimród: Kontroll

Mit csinálnak az ellenőrök, amikor nem csinálnak semmit? Vagyis akkor, amikor nem a jegyeket meg a bérleteket kérik felmutatni ellenőrzésre?…

tovább

magazin

Túlélők

"Amíg azok az emberek élnek, akik a rendszerváltás előtt is éltek, addig az előző kor élményei, emlékei organikusan benne vannak a jelenünkben."…

tovább

magazin

Apám beájulna

A Kontroll sikeres indulása után Sas Tamás új filmje kerül a héten a mozikba. A sikerregényen alapuló Apám beájulna olyan hiányzó műfajok irányába…

tovább

magazin

Szakmai programok a Szemlén

A filmszemle szakmai programjai idén a Millenáris Fogadóban és a Mammut I. különböző termeiben kerülnek megrendezésre. A programok között akad…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
A poszt-modern irónia sosem jutott el Észak-Koreába.

A Vörös Kápolna

Oszd meg! Az összes idézet