magazin
Dokumentumfilm Nagy József (1954) Párizsban élõ, vajdasági születésû rendezõ–táncos–koreográfus különös és hiteles világáról, inspirációinak…
továbbmagazin
Ez a 52 perces dokumentumfilm egy olyan esemény feldolgozására vállalkozik, amely izgalmas példáját adja a nemzetek és politikai rendszerek fölött…
továbbmagazin
Alexa 36 éves, postai kézbesítő. Naponta 8 órát dolgozik, postára jár, kiveszi, felveszi, bedobja a leveleket, szóval teljesen hétköznapi életet él.…
továbbmagazin
A film a tiszavasvári 8. osztályos cigányoknak rendezett különballagás óta eltelt öt év erőfeszítéseiről szól. Ebben a városban felismerték, hogy a…
továbbmagazin
„Nem tudom, hogyan élték meg azok a gyerekek, s így nem tudom, milyen volt az a tapasztalat. Én most csak azt kutatom, vajon ott van-e még az…
továbbmagazin
Mészáros Balázs, magyar halász családja már több, mint kétszáz éve halászik a Tiszán. Ennek vet véget 2000-ben a folyót megmérgező ciánszennyeződés,…
továbbmagazin
Ella és János egy értelmi fogyatékosokat gondozó intézetben egymásba szeretnek. Szerelmükből egy egészséges kislány születik. A Gyámügy…
továbbmagazin
Ez egy szociotánc, happening. Valóságos pályaudvar, de természetesen játék, fikció. Határeset. Pseudodokumentum. Az emberek jönnek, mennek…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié