magazin
Ha már buborékos átlendülés következik a soros páratlan évbe, a programszerkesztők nem hagytak ki egyetlen alkalmat sem, hogy lázba hozzák a…
továbbmagazin
Jelzős szerkezet írásom címe, amely fokozottan elkedvetlenítő foglalkozásra, beosztásra, hivatásra utal. A hatalomnak ezt a diszkreditáló válfaját…
továbbmagazin
Az utóbbi fél év során is a legnagyobb hazai és külföldi filmes alkotókkal sikerült beszélgetni technikai kérdésekről, művészi hitvallásról és az…
továbbmagazin
Wolfgang Becker, a Good bye, Lenin! rendezője december 3-án a budapesti Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Goethe Intézet meghívására…
továbbmagazin
A Magyar filmrendezőportrék című kötet pontosan azt tartalmazza, amit a címe ígér. Nem akar filmtörténet lenni, nem akar a kortárs magyar film…
továbbmagazin
Fliegauf Benedek Dealer című nagyjátékfilmjéből oktató DVD készült középiskolások számára. A filmből az Inforg Stúdió vágott össze egy 45 perces…
továbbmagazin
Az ünnepi menü a bibliai adaptációk mellett számtalan szívet melengető darabot kínál. Vuk, Lúdas Matyi és a Ripacsok is csatasorba állnak a…
továbbmagazin
Christophe Barratier elsőfilmje, Franciaország hivatalos Oscar-nevezettje, a Kóristák, nemcsak a mozikban, de a lemezboltokban is aratott. Bruno…
továbbmagazin
Az ezredvég-ezredelő szinglije nem törtető karrierista többé, hanem inkább bizonytalan, bénázó Cilike, aki a sok férfi közt az Igazit – és persze…
továbbmagazin
Az otthon-váltás, a kései bosszú és a szerelem próbatételei a heti palettán. A Szentivánéj klasszikus és Woody-féle feldolgozása a…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié