Címke: „szakma”

Találatok száma: 1557

magazin

Jön az Ocean's Twelve zeneszerzője

Az Ocean's Eleven és az Ocean's Twelve zeneszerzője, mellesleg a partyvilág ismert és elismert északír guruja ismét hazánkba érkezik. David Holmes,…

tovább

magazin

Nosztalgiahullámon

Beindult a magyar vonal. A kissé fázós tavaszelő jónéhány hazai soundtracket hozott. Itt van Morricone sokat emlegetett Sorstalansága, a Csudafilm…

tovább

magazin

Csak semmi vész

Hétéves fennállása során a TV2 is elérkezettnek látta az időt egy saját gyártású napi sorozat elindítására. A Jóban Rosszbant nagyszabású…

tovább

magazin

A felszín alatt

Mélyen lelki tartományokban kutat Robert Altman Gosford Parkja és a Tarr-rajongó Gus Van Sant a Gerryje, míg Carol Reed hőse a karizmatikus Orson…

tovább

magazin

Kozák András halálára

Milyen hálátlanok, s milyen feledékenyek vagyunk! Most, hogy meghalt, ismét rivaldafénybe került Kozák András: kollégák emlékeznek rá, méltatják…

tovább

magazin

Gayer Z.-Molnár P.: A karusszel rítus

Múlt héten a Kultiplexben újra megtekinthettük a Filmszemle nyertes kisjátékfilmjeit, többek között A karusszel rítust is. Gayer Zoltánnnal és…

tovább

magazin

Vágvölgyi B. András: Tokyo Underground

2000-ben jelent meg első kiadásban Vágvölgyi B. András Tokyo Underground című dolgozata. A könyv akkoriban nagy siker volt, sokan máig keresik a…

tovább

magazin

Beszélgetés Franco Zeffirellivel

Egy művésznek szinte lehetetlen kihívást jelent klasszikusnak lenni úgy, hogy közben ne váljon unalmassá és avíttá. Zeffirellinek ideig-óráig ez…

tovább

magazin

A Filmvilág februári számából

HITCHCOCK „Orrán-száján dőlt a vér...”– kezdett bele Hitchcock, amikor beszállt a liftbe és meggyőződött róla, hogy idegenek is hallják. -- „A…

tovább

magazin

A kultúra háza?

Idejét se tudom, mióta szenderegtek a közszolgálati fő-csatornákon az úgynevezett édes kultúra múzsái. Néha, néha fölneszültek, azután megint csak a…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Maradjanak, ahol vannak, vagy szép sorban kiszórjuk a hullákat, világos?

Kánikulai délután

Oszd meg! Az összes idézet