magazin
Az Ocean's Eleven és az Ocean's Twelve zeneszerzője, mellesleg a partyvilág ismert és elismert északír guruja ismét hazánkba érkezik. David Holmes,…
továbbmagazin
Beindult a magyar vonal. A kissé fázós tavaszelő jónéhány hazai soundtracket hozott. Itt van Morricone sokat emlegetett Sorstalansága, a Csudafilm…
továbbmagazin
Hétéves fennállása során a TV2 is elérkezettnek látta az időt egy saját gyártású napi sorozat elindítására. A Jóban Rosszbant nagyszabású…
továbbmagazin
Mélyen lelki tartományokban kutat Robert Altman Gosford Parkja és a Tarr-rajongó Gus Van Sant a Gerryje, míg Carol Reed hőse a karizmatikus Orson…
továbbmagazin
Milyen hálátlanok, s milyen feledékenyek vagyunk! Most, hogy meghalt, ismét rivaldafénybe került Kozák András: kollégák emlékeznek rá, méltatják…
továbbmagazin
Múlt héten a Kultiplexben újra megtekinthettük a Filmszemle nyertes kisjátékfilmjeit, többek között A karusszel rítust is. Gayer Zoltánnnal és…
továbbmagazin
2000-ben jelent meg első kiadásban Vágvölgyi B. András Tokyo Underground című dolgozata. A könyv akkoriban nagy siker volt, sokan máig keresik a…
továbbmagazin
Egy művésznek szinte lehetetlen kihívást jelent klasszikusnak lenni úgy, hogy közben ne váljon unalmassá és avíttá. Zeffirellinek ideig-óráig ez…
továbbmagazin
HITCHCOCK „Orrán-száján dőlt a vér...”– kezdett bele Hitchcock, amikor beszállt a liftbe és meggyőződött róla, hogy idegenek is hallják. -- „A…
továbbmagazin
Idejét se tudom, mióta szenderegtek a közszolgálati fő-csatornákon az úgynevezett édes kultúra múzsái. Néha, néha fölneszültek, azután megint csak a…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié