magazin
Belmondo klasszikus bosszúfilmjének fazonját a western adja: a magányos hős visszatér a városba, hogy leszámoljon kedves ellenségeivel.
továbbmagazin
A blaxploitation mint önálló típusjegyeket mutató műfaj, az 1970’-as évek elején indult évtizedes hódítóútjára. Utólag szemlélve szinte hihetetlen,…
továbbmagazin
Az ezredvég-ezredelő szinglije nem törtető karrierista többé, hanem inkább bizonytalan, bénázó Cilike, aki a sok férfi közt az Igazit – és persze…
továbbmagazin
Íme a vallásos hisztéria táplálta, hamisítatlan, mozikultúra által szertefertőzött posztmodern mitológia! De propaganda-e, pro és kontra (és főleg,…
továbbmagazin
Szemérmetlenül gazdag filmsztárnak lenni szívderítő állapot, ám az észak-amerikai munkaerőpiacon létezik egy még kívánatosabb státuszt, a rajongók…
továbbmagazin
John Landis termékeny filmes, a nevéhez rendelhető katalógus huszonnyolc rendezést, tíz forgatókönyvet, több tucatnyi produceri munkát, zenei…
továbbmagazin
A kilencvenes évek legfontosabb, trend-teremtéssel nyugodt szívvel vádolható filmzenei kompilációi a képregény-adaptációk csatolmányai közül…
továbbmagazin
A technológiai-társadalmi evolúció gyors és könyörtelen, s mire kettőt…
továbbmagazin
A nyugati civilizációt az elektromosság tartja életben: ha Isten elvágja a magasfeszültségű csoportkábelt, a rendszerösszeomlás után a „Föld…
továbbmagazin
Cikkem mai muzsikás-mozgóképes viszonyainkkal hivatott foglalkozni, mégis érdemes visszatolatni kicsinyt egy kurta retrospektív fejezet kedvéért,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié