hír
A Filmvilág aktuális számában 1968-as francia forradalmárokkal és a játékosokat középpontba állító filmek kortárs vonulatával találkozhatunk,…
továbbhír
Aktuális témákkal jelentkezik a Filmvilág áprilisi lapszáma: összeállításokat olvashatunk a hackerfilmekről és a Weinsten-botrány kapcsán, valamint…
továbbhír
Valóságos interjú-cunamival jelentkezik az e havi Filmvilág: a lapban Jeles Andrással, Máthé Tiborral, Sándor Pállal és Tóth Barnabással is…
továbbhír
A februári Filmvilág a víz alatti horror mozgóképes megjelenítésének aspektusai mellett kiemelten foglalkozik George Lucas kísérleti játékfilmjeitől…
továbbhír
A Filmvilág évzáró számának középpontjában a detektívfilmek és a távol-keleti animáció állnak, de olvasható beszámoló a velencei és torontó-i…
továbbhír
A Filmvilág szeptemberi számának címlapjára Aki Kaurismäki A remény másik oldala című filmje került, de a lapszámban olvashatunk András Ferencről,…
továbbhír
A Filmvilág ehavi számában részletesen foglalkoznak a hollywoodi reneszánsz mérföldkövével, Arthur Penn Bonnie és Clyde-jával, Pasolini stilizált…
továbbhír
A Filmvilág ehavi számában tovább folytatódik Hirsch Tibor magyar filmtörténeti áttekintése, interjú olvasható Katona Zsuzsa…
továbbhír
A naptári nyárral együtt érkezett a legújabb júniusi Filmvilág, melynek címlapján Mundruczó Kornél Cannes-t is megjárt varázslatos menekült-filmje,…
továbbhír
Kovács András játékfilmjei fele foglalkozik a 20. század sorsfordító eseményeivel – világít rá Murai András. Ha a világnak nem is, de nekünk…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié