hír
Megjelent az új Filmvilág Thomas Vinterberg A kommuna című filmjével a címlapon. Az áprilisi Filmvilág górcső alá veszi a 90 éves Andrzej Wajda,…
továbbhír
Megjelent a februári Filmvilág, amiben a western műfajának feltámadása és a kortárs Hollywood különböző arcai mellett, a magyar fókuszban Bereményi…
továbbhír
Az év első Filmvilágában interjút olvashatunk Dobai Péterrel, három írás elemzi a transzszexualitás és a kortárs film kapcsolatát, szó esik a japán…
továbbhír
Megjelent az új Filmvilág Paolo Sorrentino Ifjúság című filmjével a címlalpon, s annak kritikájával az 58. oldalon. Sorrentinon kívül a decemberi…
továbbhír
Megjelent a novemberi Filmvilág, amelyben olvashatunk elveszett vidéki magyar fiatalok kortárs filmes reprezentációjáról, Frank Sinatra nagy…
továbbhír
Megjelent az októberi Filmvilág, amelyben olvashatunk Fassbinder munkásságáról, a japán animéről Hiroshima tükrében, német neonáci filmekről és…
továbbhír
Az idei utolsó nyári Filmvilágában olvashatunk többek között a tévé és Hollywood viszonyáról, szuperhősfilmekről, Walerian Borowczyk munkásságáról,…
továbbhír
A júliusi Filmvilágban olvashatunk olvashatunk a Saul fiáról, az új független horrorfilmekről, katasztrófafilmekről, John Boorman munkásságáról és…
továbbmagazin
Mint minden év júniusában, idén is ellepik az éj leple alatt a magyar múzeumokat a kultúrára szomjas állampolgárok. Június 20-án este rengeteg…
továbbhír
A Filmvilág első nyári számában olvashatunk a 100 éve született Orson Wellesről, az ausztrál zsánerről, John Boormanról, rebellis robotokról és…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié