Címke: „kritika”

Találatok száma: 874

magazin

Örömzene

Le a kalappal Mérei Anna előtt, sokszor szidalmaztam magamban lilaságai miatt, de nemrég a jóvoltából, végre láthattunk a közszolgálati 2-esen egy -…

tovább

magazin

Gengszterek és lúzerek 

A kortárs japán filmművészet Európában és Amerikában leginkább ünnepelt figurája – Kitano mellett természetesen – egy Sabu művésznéven dolgozó…

tovább

magazin

Túl a Filmszemlén

Mondanom se kell, hogy a magyar mozgókép-kultúra kiemelkedő eseménye az évenkénti Filmszemle. Szégyellem leírni, annyira nyilvánvaló: ilyenkor…

tovább

magazin

Lírától a paródiáig

A K3 összeállításban igényes, művészileg kidolgozott filmeket láthattunk. Nagyrészt fiatal, feltörekvő alkotók munkáit gyűjti össze, akik azonban…

tovább

magazin

Magyar vándor (filmzene)

A Magyar vándor hanganyagát jegyző Hrutka Róbert kipróbált, terjedelmes katalógussal bíró zenész- producer-komponista, messze nem ez az első…

tovább

magazin

Hajdu Szabolcs: Tamara

Hajdu Szabolcs várva-várt második nagyjátékfilmje, bátran, már-már dacosan marad távol a kor kedvenc témáitól. A Tamarában a rendező első filmjéhez…

tovább

magazin

Salamon András: Getno

Salamon András új mozija, a Getno tragikomikus-felhangú, dokumentarizmusra hajazó film a lúzerségről. A történet magyar családja a jobb élet…

tovább

magazin

Varga Ágota filmjei

„Betetted a fogad? Jól van. Anélkül nem tudsz beszélgetni és veszekedni velem.” Aranyossy Zsófia költőnő, előadó és Bencze László bányász, polgárőr…

tovább

magazin

Jeles András: József és testvérei

Alighanem bajban vagyok. Láttam ma egy filmet, Jeles András filmjét, amiről egészen bizonyosan hosszú kerekasztal-beszélgetések és kimerítően…

tovább

magazin

Böszörményi Zsuzsa:Mélyen őrzött titkok

Böszörményi Zsuzsa a forgatásonA titkok ott lapulnak szinte minden család kollektív tudatának mélyén. Ha megkapargatjuk a felszínt, bizonyára sok…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
- Te, nem tudod, mi van a tüntetéssel?
- Megvolt a vízágyú, úgyhogy szerintem lassan vége.

Otthon

Oszd meg! Az összes idézet