magazin
Salamon András új mozija, a Getno tragikomikus-felhangú, dokumentarizmusra hajazó film a lúzerségről. A történet magyar családja a jobb élet…
továbbmagazin
„Betetted a fogad? Jól van. Anélkül nem tudsz beszélgetni és veszekedni velem.” Aranyossy Zsófia költőnő, előadó és Bencze László bányász, polgárőr…
továbbmagazin
Alighanem bajban vagyok. Láttam ma egy filmet, Jeles András filmjét, amiről egészen bizonyosan hosszú kerekasztal-beszélgetések és kimerítően…
továbbmagazin
Böszörményi Zsuzsa a forgatásonA titkok ott lapulnak szinte minden család kollektív tudatának mélyén. Ha megkapargatjuk a felszínt, bizonyára sok…
továbbmagazin
A színpadon a jellemábrázolás minden eszköze életre kel: visszafogott, olykor teljesen eszköztelen, olykor már-már realista beszélgetések éppúgy…
továbbmagazin
Ahol a kurtafarkú malac túr, valahol az Óperencián túl van Magyarország, a Magyar Népmesék szép hazája, a nyugati kultúra és a keleti hagyomány…
továbbmagazin
Kár volna titkolnom sokáig, ezért már a kezdet kezdetén elárulom meggyőződésemet, hogy Fliegauf Benedek jelentős művet alkotott. A nevetségesen…
továbbmagazin
Cantu Mari filmje, a Rózsadomb némileg szokatlan módon közelíti meg a 1956-os eseményeket, és általában magát a korszakot. A Németországban élő és…
továbbmagazin
Janisch Attila filmtrilógiájának befejező részéhez érkezett – a Másnap az Árnyék a havon és a Hosszú alkony című mozikkal fémjelzett széria utolsó…
továbbmagazin
Úgy tűnik, Herendi Gábor új mozifilmjének, a Magyar vándornak hőseihez hasonlóan elkalandozott. A film sem nem kalandfilm, sem nem musical (bár…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéKét csapatból elértétek a második helyezést. Ünnepeljük meg a középszerűséget!
Razor / Hajrá Bliss!