magazin
Tizenegy heti marathoni rózsás szelektálás végeztével a csiga TV egyetértve a francia licenccel, elúnván a további nyálas-puszis epekedést,…
továbbmagazin
Premissza: a kisvilágunkban befogható külföldi televíziós csatornák műsorvezetői, riporterei, állandó szakértői és témafelelősei túlnyomó…
továbbmagazin
Hétköznapi üzemmenetben a magyar írók felolvasó estjeinek a Műcsarnok, az Írószövetség székháza, az Irodalmi Múzeum, a Kamra, a Merlin, s más…
továbbmagazin
A kiskirály elsősorban nem esztétikai szempontból fontos. Témája viszont megkerülhetetlen, elevenünkbe vág, belevet minket a Történelem fősodrába.…
továbbmagazin
A kiskirály elsősorban nem esztétikai szempontból fontos. Témája viszont megkerülhetetlen, elevenünkbe vág, belevet minket a Történelem fősodrába.…
továbbmagazin
Infernal AffairsA 2002. év Hong Kong-i sikerfilmjében igazi macska-egér harcot láthat a néző, hogy végül is a szereplők közül ki melyik…
továbbmagazin
A voyeur – mivel adrenalinja a nulla körül konvergál – amikor csak teheti, ármányt sző.Kevesen lehetnek, akik a francia opusz százegy perce alatt ne…
továbbmagazin
Tarantino filmzenéi esetében a 01-es track, miként a film nyitójelenete maga, mágikus jelentőségű tétel. Ez a sáv nagyon oda lett téve a korábbi…
továbbmagazin
Kis ország kis televízióiban majdnem minden látványelem szabadalmazott engedélyek alapján „működhet”. Magyarország sem kivétel ez alól. Nyersen, de…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié