magazin
Mit mondjunk a multikról? Ők a leggyorsabbak. Alig két napja, hogy az etiópok abszolválták emlékezetes, tízezres távfutásukat, máris megjelenik a…
továbbmagazin
"Watts" - Eurosport. E titokzatos hangzású műfajcím klipszerű groteszk olimpiai mozzanatok gyűjteményére utal: egy futónő idegen pályán fut, majd…
továbbmagazin
Ahogyan a hátúszók start előtt felkapaszkodnak a rajtkő melletti acélrudakra, fölrémlik bennem, hogy eme technikai "kellékeket" - akarom, nem akarom…
továbbmagazin
Vitray Tamás az első aranyérem kapcsán megeresztett egy mondatot, miszerint az tíz, sőt, tizenöt millió magyar szívét dobogtatja. Rendben van. Csak…
továbbmagazin
Az évközi idő - visszaszámlálásokból sejteni lehetett, hogy augusztus 15-én, most vasárnap kitör a totális sport-őrület, feje tetejére áll minden:…
továbbmagazin
Most, e bolondos nyáron több héten át többször is rabul ejtett egy kis tévécsatorna: a 'fix tv' műsorfolyama. Fogalmam sincs, mekkora területen…
továbbmagazin
Több mint egy hónapja, hogy Szaktársammal, mintegy eloszlatva szemünk elől munkás-küzdelmes mindennapjaink, az „elitkultúra”, és egy zombi-tanulmány…
továbbmagazin
A mozgalmárokat, a beláthatatlan jövő égőszemű látnokait jó ideje bajkeverőknek kijáró gyanakvással figyeljük. Bele akarnak nyúlni a történelembe,…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié