Címke: „kritika”

Találatok száma: 874

magazin

Bűntévé

Valamilyen rejtélyes okból a kicsiny Budapest TV megszűntette legfigyelemreméltóbb műsorát: hetenként egyszer asztalhoz ültek bűnügyi újságírók…

tovább

magazin

Hollywood Animal

Pár hónappal ezelőtt, nagy felzúdulást keltve jelent meg a botrányfilmjeiről és csillagászati gázsijairól elhíresült magyar származású hollywoodi…

tovább

magazin

Nyári szabadságon az MTV

A tévékuratórium elnöke is jelezte a bajt: megint elfogyott a pénz, ismét kiköltekezett a királyi telejó az amúgy is szűkösre méretezett…

tovább

magazin

Hűségnyilatkozat – Feldmár és Fliegauf

„Immár három éve, hogy Fliegauf Benedek követett engem, bárhová mentem: Budapesten, Debrecenben és a vonatokon két város között.”  - leplezi le…

tovább

magazin

Másszunk föl a falvédőre!

Hogy’ kerülhet egy légtérbe Kabir Bedi („Sandokán, Sandokán, tenger tigrise”), Romano Prodi („Térj be hozzánk, drága vendég, tündökölj ránk…

tovább

magazin

MMM

Szívbizsergető érzés a közszolgálati televízió személyeket és műsorokat ki- besodró huzatos átjáróházában valami állandóságot, sőt, színvonalát őrző…

tovább

magazin

A női akarat diadala

Szegény Leni Riefensthal nemrég halt meg majd' százévesen, évtizedekkel előzve meg korát, nő létére forgatott le két hírhedt remekművet: egyet a…

tovább

magazin

Olivier Assayas új filmje Cannes-ban

A Magyarországon méltatlanul ismeretlen Olivier Assayas francia író-rendező (Irma Vep, Demonlover) újra a kamerák elé állította egykori feleségét, a…

tovább

magazin

Csernus újra és újra

Csernus doktorról, a médiás lélekgyógyítóról s jónéhány érdekes pácienséről már írtam korábban. Akkor nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget a…

tovább

magazin

Michael Moore Fahrenheit 9/11-e Cannes-ban

A szórakoztatva sokkoló botrány-dokumentumfilmes két évvel az Oscar-díjas Bowling for Columbine (Kóla, puska, sültkrumpli) cannes-i vetítése után…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Esküszöm, én csak minden rossz szándék nélkül meg akartalak fojtani.

Hófehér

Oszd meg! Az összes idézet