magazin
Mindketten a projekt kapcsán hajtogattak életükben először papírdarut, ugyanakkor a WWF imázsfilmjének készült Papírvilág karaktereinek és…
továbbhír
A magyar Zinemath Zrt. olyan új filmkészítési technológiát fejlesztett ki, amely nagyban csökkenti a filmes utómunkálatok költségeit. A zLense egy…
továbbhír
Többek között a mohácsi vagy a piski csata is virtuálisan újrajátszhatóvá válik a Magyar Nemzeti Digitális Archívum (MaNDA) és a Történelmi…
továbbhír
Ki a jobb? Te, vagy A Lóri, Badár Főtörzs esetleg Guszti bá? A Nyócker 8D játékban kipróbálhatod magad. Hívd ki és nyomd le az őslakosokat, foglald…
továbbhír
Háromdimenziós filmet készít Antal Nimród magyar származású amerikai filmrendező a Metallicának; a hírt a világhírű amerikai heavy metál zenekar…
továbbhír
Nyóc évvel ezelőtt, 2004-ben elkészült az első magyar gettórajzfilm, egy visítva röhögős történetet Budapest leghírhedtebb kerületéről, ami…
továbbhír
A varsói filmfesztiválon Simonyi Balázs kisfilmje, és Hajdu Szabolcs készülő játékfilmje mutatkozik be, Cseke Eszter és S. Takács András kapták a…
továbbhír
A Billy Zane és Daryl Hannah szereplésével készült film első előzetese. Az SOS Love! 3D december 15-én kerül a magyar mozikba.
továbbhír
A torinói ló és az Ölésre ítélve is indul az Európai Filmakadémia díjaiért, Sherlock Holmes nevében címmel ifjúsági kalandfilm készült…
továbbhír
Karl Markovics filmje a Cinefest versenyprogramjában lesz szeptemberben, a 3D-s Szekszárdról készült filmet a Digi 24 Film Maraton keretében…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié