hír
A Buharov testvérek a magyar független film fontos alakjai, akik legújabb játékfilmjük, A melegvizek országára két zenekar koncertjével gyűjtik a…
továbbmagazin
Cikksorozatunk legújabb részében egészen friss filmes iskolát mutatunk be: az A38 hajó kulturális központjában mozgóképgyártó-képzés indul az…
továbbhír
Akadémia38 néven indul el az A38 Hajó koncerttechnikai és mozgóképgyártó iskolája. A kulturális helyszín műhelyébe február 15-éig lehet jelentkezni,…
továbbhír
Vasárnap osztották ki a 61. Országos Független Film Fesztivál díjait az A38 hajón. A Magyar Független Film és Video Szövetség által rendezett…
továbbhír
A Magyar Független Film és Video Szövetség (MAFSZ) 2015. október 1-4-ig rendezi meg a 61. Országos Függetlenfilm Fesztiválját Budapesten, az A38…
továbbmagazin
Életünk egyharmadát alvással és álmodással töltjük, de ahogy nincs két egyforma ember, úgy nincs két egyforma álom sem. A DREAMPIRE projekt…
továbbhír
Több, mint egy éve vette kezdetét a DREAMPIRE projekt, amely keretén belül hét filmes kezdett álmokat gyűjteni. Az elmúlt hónapokban Budapesten,…
továbbhír
Április 4-12. között az Urániában, az Örökmozgóban, a Toldiban, a Puskinban és az A38 hajón várja a közönséget a 21. Titanic Nemzetközi…
továbbhír
43 nevezés érkezett a Daazo.com, a Margó Városi Irodalmi Fesztivál és a Bookline által közösen szervezett Egy perc, egy történet című Örkény…
továbbhír
A ma kezdődő vetítésekkel a 19. Titanic Filmfesztivál szerény költségvetése ellenére számos meglepetéssel fogadja a közönséget: a vetítésekbe új…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéGál Tibi / Macerás ügyek