podcast
Hazánk legsikeresebb operatőrei közé tartozik, a Testről és lélekről fényképezéséért elnyerte a Camerimage fesztivál rangos fődíját, nemrég pedig az…
továbbmagazin
A föld alatti világba, a vadon sűrűjébe, a bürokrácia útvesztőibe és a bűn mélyére kalauzolnak el a héten a tévében játszott magyar filmek. Többek…
továbbmagazin
Mozikban Gigor Attila második egészestés munkája, a Kút. Az új film kapcsán a témaválasztás miértjéről, a szereplők közti viszonyokról, a világra…
továbbmagazin
Bár ezen a héten fél szemmel főleg Miskolc irányába, a Jameson Cinefest felé tekintgetünk, nem feledkezünk meg az bedobozolt magyar filmekről sem:…
továbbmagazin
A nagy ünnepi filmdömping után a legtöbb csatornán visszafogottabb a kínálat, de azért nem lesz hiány érdekes magyar dokumentumfilmből, kis- és…
továbbmagazin
Quentin Tarantino, Robert De Niro, Kevin Spacey, Diane Keaton és Judi Dench rajongói is a képernyő elé szegeződhetnek a héten, mert a öt ikon…
továbbhír
Pater Sparrow első játékfilmje, az 1 című magyar sci-fi lett a prágai Fresh Film Fest közönségdíjasa - tudatta a Magyar Filmunió.
továbbmagazin
Az idei szemlén Pusztai Ferenc lett az év producere: a Czukor show és a Team Building alkotója Kocsis Ági második filmjével, a Pál Adrienn-nel éppen…
továbbhír
Három díjat nyert A nyomozó című magyar játékfilm a hétvégén véget ért malagai „Fanciné” nemzetközi filmfesztiválon Spanyolországban - adta hírül a…
továbbhír
Gigor Attila első nagyjátékfilmje a hazai moziforgalmazás után immár kapható DVD-n, ezzel szinte egy időben pedig a francia moziközönség is…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié