magazin
Lichter Péter második, Máté Borival közösen rendezett nagyjátékfilmje absztrakt Shakespeare adaptáció, amely roncsolt celluloid szalagok képeivel…
továbbhír
The Rub című kísérleti filmjükkel térnek vissza a Berlinale egyik mellékprogramjának, a Kritikusok Hetének versenyébe, emellett 2016. október 8.-a…
továbbmagazin
A Zerót megelőzi a híre, és jó okkal. Nemes Gyula rendező éppúgy lázadozik a kortárs filmes konvenciók ellen, mint anarchista terrorista hősei a…
továbbmagazin
Az állami támogatás nélkül készült Az itt élő lelkek nagy része - címéhez hűen - meglehetősen rendhagyó produkció a honi mozikínálatban, nem úgy a…
továbbmagazin
2014 a költők éve, legalábbis Lichter Péternél. A fiatal kísérleti filmes idei első, Rimbaud című munkájában három magyar költővel, Kele Fodor…
továbbhír
Az avantgárd film olyan emblematikus alkotásai, mint Fernand Léger Mechanikus balettje vagy Louis Bunuel Andalúziai kutyája mellett eddig még sehol…
továbbhír
A Prizma filmművészeti folyóirat néhány hete elindította saját weboldalával párhuzamosan futó, kizárólag a kortárs avantgárd / kísérleti filmes…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié