magazin
A 69. berlini filmfesztivál programjában két magyar animációs kisfilm is versenybe száll, ebből az egyik a Lidérc úr, Tóth Luca munkája. Az érzéki…
továbbmagazin
Az Örökbefogadás digitálisan felújított változatának bemutatásával tiszteleg Mészáros Márta munkássága előtt az idei Berlinale Classics. Méltó…
továbbmagazin
Medvedíjasok és elsőfilmesek mérettetik meg magukat február elején Berlinben, ahol immáron hatvanötödik alkalommal rendezik meg a nemzetközi…
továbbhír
A Viharsarok világpremierje, két magyar rövidfilm és két filmterv is gazdagítja a csütörtökön kezdődő berlini filmfesztivál programját.
továbbhír
Bucsi Réka Symphony no. 42 című diplomafilmjét beválogatta rövidfilm versenyébe a berlini nemzetközi filmfesztivál. A tízperces digitális…
továbbdosszié
A jubileumi, 60. Berlinalén az elmúlás jegyében kezdtünk mozizni, hogy aztán egymást adják a kilincset sztárrendezők és rendezősztárok, és a Forum…
továbbhír
A Patyomkin páncélos című, Szergej Eisenstein rendezte filmtörténeti klasszikus felújított változatát tekintheti a meg az 55. Berlini Filmfesztivál…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié