magazin
Ötventől kezdtük el visszaszámolni azokat a kisfilmeket, amelyek az elmúlt tíz évben a leginkább velünk maradtak. Listánk második felében van Diák…
továbbmagazin
Az utóbbi három évben zsinórban jelentenek be Diák-Oscar jelöltet a Színház- és Filmművészeti Egyetem tanulói közül: 2016-ban Kis Hajni Szép alakja,…
továbbhír
A Színház- és Filmművészeti Egyetem nemzetközi FACT - Színház- és Filmművészeti Egyetemek Nemzetközi fesztiváljának nyitányaként, február 3-án 15…
továbbhír
Kovács István Betonzaj című rövidfilmje kapta a nemzetközi diákfilmfesztivál nagydíját vasárnap este, a dél-csehországi Písekben. A fesztivál…
továbbhír
A Kovács István rendezte Betonzaj nyerte a 12. BuSho (Budapest Short) Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál fődíját, az Arany BuShót.
továbbhír
Holnap indul a 23. Európai Film Fesztivál, a szerbiai Palicson, ahol 14 film versenyzik egymással az Arany Torony fődíjért. Till Attila Tiszta…
továbbhír
Kovács István SZFE-én készült BA-diplomafilmje, a Betonzaj idén tavasszal elnyerte a Magyar Filmdíj rövidfilmes díját, és tovább folytatja…
továbbmagazin
Bentonzaj című filmjével nemrég diplomázott a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, majd ugyanezzel az alkotással hívta fel magára a figyelmet…
továbbmagazin
Az SZFE hat filmes szakán már az alapképzés éveiben is szorosan együttműködtek a rendező, operatőr, forgatókönyvíró, vágó, hangmester és…
tovább
Stefan Zweig Sakknovellájának szabad adaptációjában Márta és István az utolsó menekültvonattal próbálja elhagyni Magyarországot ‘56 novemberében. Tóth Barnabás látványos pszichothrillert rendezett, melyben a szereplők történetei a vonaton egy mindent eldöntő sakkjátszma során keresztezik egymást.
Filmhu podcast #76: Tóth Barnabás
Váradi Gergely: Péterfy Borival jó élmény bunyózni
„Az biztos, hogy a sakkban és az életben is a legtöbb a paraszt" - Itt a Mesterjátszma előzetese
a teljes dosszié
Az év egyik legnagyobb nemzetközi karrierjét befutó magyar filmje, Torontóban debütált, azóta sorra hozza el a díjakat különböző fesztiválokról. A megtörtént eseményekből kiinduló dráma főszereplője egy irodalomtanár, aki egyre nagyobb bajba kerül, miután az órán egy olyan filmet ajánlott, ami bemutatja a két XIX. századi francia költő, Arthur Rimbaud és Paul Verlaine testi-lelki kapcsolatát.
Krasznahorkai Ágnes: Hozzá kellett szoknom az intézményes tanrendhez
Méhkasba nyúl, aki kiáll magáért egy kisvárosi iskolában
„Ebben a hivatásban nem tudsz nem küzdeni" – Az Elfogy a levegő stábja Torontóban
a teljes dosszié
Reisz Gábor harmadik nagyjátékfilmje nyerte Velencében az Orizzonti (Horizontok) szekcióban a "Legjobb film" díját. A Magyarázat mindenre összetett, sokszínű, fojtogató hangulatú társadalmi tabló a bipoláris Magyarországról, a szabadságvágy és az otthon iránti szeretet, a kölcsönös megértés utáni vágy szívből jövő megnyilvánulása.
Filmhu podcast #74: Reisz Gábor
Reisz Gáborra még sosem voltak olyan sokan kíváncsiak a moziban, mint most
Znamenák István: Mindegy, mi a szorítás, ha nem kapunk levegőt
a teljes dosszié