hír
Zomborácz Virág Utóélet című filmjével az elsőfilmes szekció legjobb alkotásának járó díjat, Bucsi Réka Symphony no. 42 című animációjával pedig a…
továbbhír
Az idei Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztiválon a versenyszekció legjobb animációját, dokumentum- és játékfilmjét egyenként 500.000 Ft-os fődíjjal…
továbbhír
Bucsi Réka Symphony no. 42. című filmje kapta a Hirosimai Nemzetközi Animációs Filmfesztivál Hirosima díját. A hétfőn zárult seregszemle díszvendége…
továbbhír
Bucsi Réka diplomafilmje, a Symphony No.42 nyerte a legjobb animáció díját a melbourne-i filmfesztiválon. Ausztrália vezető filmes eseményét 53.…
továbbhír
Bucsi Réka Berlinálén bemutatott, többszörös díjnyertes animációs filmje, a Symphony No.42 csütörtöktől lesz látható a magyar mozikban.
továbbhír
Július 31-től a Frank című film kísérőjeként lesz látható Bucsi Réka Symphony no. 42 című animációs diplomafilmje, olvasható a produkció…
továbbhír
Két magyar alkotást, Bucsi Réka és Felvidéki Miklós filmjét is bemutatták a Kinematic Shorts elnevezésű orosz rövidfilm-, és animációs fesztivál…
továbbhír
Vasárnap este kihirdették a Friss Hús Budapest rövidfilmfesztivál díjazottjait. A magyar fődíjat Bucsi Réka animációja, a Symphony Nr. 42, a…
továbbmagazin
Ma délután veszi kezdetét a második Friss Hús rövidfilm fesztivál a Toldi moziban. Első körben a versenyprogram első három blokkjába beválogatott…
továbbhír
Bucsi Réka Berlinálét megjárt rövidfilmjét, a Symphony no. 42-t beválogatták a berlini PICTOPLASMA programjába. Ráadásul hamarosan a magyar közönség…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéLehozom a holdat palacsintasütőnek, de nem mondok le rólad semmiképpen.
Bíró Máté / Körhinta