Címke: „cineast”

Találatok száma: 7

hír

Fődíjas lett Luxemburgban a Szelíd

A luxemburgi CinÉast fesztiválon a legjobb film díjával jutalmazták Csuja László és Nemes Anna alkotását, a Szelídet. A Csonka Eszter által…

tovább

hír

A magyar film kerül reflektorfénybe Luxemburgban

A Drakulics elvtárs nyitja a luxemburgi CinÉast filmfesztivált, mely idén a magyar filmeknek szenteli CinéFocus válogatását, Felméri Cecília új…

tovább

hír

Közönségdíjat nyert az Ostrom

Magyar rövidfilm lett a közönség kedvence a luxemburgi CinEast filmfesztiválon. Kovács István Filmalap támogatással készítette el a Színház- és…

tovább

hír

Az Egy nap nagydíjat nyert Luxemburgban

Első magyar filmként Szilágyi Zsófia alkotása nyerte a luxemburgi CinEast filmfesztivál nagydíját (Grand Prix). A Cannes-ban és Szarajevóban is…

tovább

hír

Ruben Brandt nyitja meg a CinEast Fesztivált

Első alkalommal fordul elő, hogy egy magyar alkotás nyitja meg a CinEast Fesztivált Luxemburgban. A megtiszteltetés a Ruben Brandt, a gyűjtő című…

tovább

hír

Négy magyar film Luxemburgban

Több mint 100 alkotással a műsorán október 6-án, csütörtökön kezdődik a közép- és kelet-európai filmek fesztiválja, a CinÉast. A hajdani keleti…

tovább

hír

A Saul fia kapta a kritikusok díját Luxemburgban

Nemzetközi elismerésben részesült ismét a Saul fia című magyar film. Péntek este ünnepélyes díjátadóval ért véget Luxemburgban a közép- és…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés