magazin
Egyetlen film képviseli Magyarországot a 75. cannes-i fesztiválon: a diákfilmes La Cinef szekcióban szerepel Szelestey Bianka Hajszálrepedés című…
továbbhír
A Cannes-i Filmfesztivál Résidence ösztöndíjprogramjának keretében fejleszti első nagyjátékfilmjét Nagy Borbála. A Pannónia dicsérete című kiváló…
továbbhír
A feleségem története és az Evolució mellett egy harmadik magyar alkotás is szerepel a cannes-i fesztivál programjában. A filmes egyetemeken készült…
továbbmagazin
Október 27. és 29 között rövidített formában, kisebb programmal rendezték meg a cannes-i fesztivált. A filmes egyetemek legjobb rövidfilmjeit…
továbbmagazin
Bár a 73. cannes-i filmfesztivál elmaradt, a hivatalos programot, köztük a legjobb diákfilmeket összeválogató Cinéfondation szekció tagjait is…
továbbhír
Beleznai Márk Agapé címmel, Gryllus Dorka és Kenéz Ágoston főszereplésével készült rövidfilmjét kiválasztotta a cannes-i filmfesztivál Cinéfondation…
továbbmagazin
Egy hét múlva elstartol a 72. cannes-i filmfesztivál, ahova Moldovai Katalin Ahogy eddig című rövidfilmjét is beválogatták a Cinéfondation…
továbbhír
A 72. Cannes-i Filmfesztivál Moldovai Katalin Ahogy eddig című rendezői diplomafilmjét meghívta a Cinéfondation válogatásba, mely a filmes egyetemek…
továbbmagazin
Kárpáti György Mór 2011-ben végzett az SZFE rendező szakán Enyedi Ildikó osztályában. Első nagyjátékfilmjét, a május 7-nek debütáló Guerillá-t…
továbbmagazin
Szentpéteri Áron Láthatatlanul című rövidfilmje bekerült a 70. cannes-i filmfesztivál Cinefondation szekcióba. A filmiskolákban készült alkotások…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié