hír
A szakmai zsűri négy fiatal animációs alkotót jelölt a CineFesten átadásra kerülő, egymillió forintos pénzjutalommal járó Dargay Attila-díjra.…
továbbhír
Harminckét kisfilmet választott ki az előzsűri a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál kisjátékfilmes programjába, ahol az idei Oscar és a…
továbbmagazin
Május első hetén verssel és rappel mesélő animációs filmek, nagy szerelmek, vándorcirkusznak álcázott embercsempészek és teherbe ejtett férfiak…
továbbhír
Május 3-tól országosan moziba kerül Dargay Attila Szaffijának digitálisan felújított, 21. századi kép- és hangminőségű kópiája. A Szaffi Jókai Mór A…
továbbhír
Ötlemezes, extrákkal teli díszdobozban jelent meg a 90 éve született Dargay Attila négy egészestés mozifilmjének felújított változata.
továbbhír
A Filmvilág ehavi számában részletesen foglalkoznak a hollywoodi reneszánsz mérföldkövével, Arthur Penn Bonnie és Clyde-jával, Pasolini stilizált…
továbbmagazin
Erős magyar kisfilmes mezőnnyel, perzsa rajzfilmekkel és Dargay Attila életműve előtti tisztelgéssel startolt a 13. Kecskeméti Animációs…
továbbmagazin
Vuk, Szaffi, Az Erdő Kapitánya - mesefiguráival generációk nőttek fel. Ott volt a magyar animációs mozi kezdeteinél és abban is fontos szerepe volt,…
továbbhír
Dargay Attila, Balázs Béla-díjas rajzfilmrendező és képregényrajzoló június 20-án lenne 90 éves. Az évforduló tiszteletére legismertebb…
továbbhír
A KEDD, Magyarország egyik legsikeresebb animációs műhelye negyedszer rendezi meg az Országos Rajzfilmünnepet 2016. október 29-én, szombaton, az…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéAlvy Singer / Annie Hall