magazin
Megérkezett az első igazán 21.századi témát választó magyar tinidráma, ami ráadásul szórakoztató is lett. A Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)…
továbbmagazin
Nem először dolgoz fel valós eseményeket és nem először nyúl kemény témához. Sopsits Árpád legújabb filmjében egy több, mint ötven évvel ezelőtt…
továbbmagazin
Péntektől péntekig tart Inkubátor Hetünk, ahol bemutatjuk a Filmalap Inkubátor Programjának résztvevőit. November 20-án a program Pitch Fórumán,…
továbbhír
Rufus Norris Ébredés (Broken) című filmjének vetítésével zárul a 20. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál. A megrázó angol filmdráma főszereplője Eloise…
továbbhír
A Felperzselt föld rendezője, Denis Villeneuve egy arab származású kanadai szerző, Wajdi Mouawad világhírű színdarabja alapján írta meg a film…
továbbmagazin
Vecsernyést Jánost jó néhány évtizedig elsősorban operatőrként jegyeztük, míg 2006-ban egy Kertész Imre-adaptációra, a Detektívtörténet…
továbbhír
A 2010. április 8 – 18. között megrendezésre kerülő 17. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál idén is színes programmal várja a mozilátogatókat, hiszen a…
továbbhír
Agota Kristof svájcban élő, magyar származású írónő A nagy füzet (Le Grand Cahier) című könyvének megfilmesítését hosszú évek óta dédelgeti Sőth…
továbbmagazin
Egri a törekvő drámaszerzők agyi feltornáztatása végett írta könyvét. Akkor mégis hogyan lehet, hogy 66 évvel első megjelenése után elsősorban…
továbbhír
Kenyeres Bálint Before Dawn, Mundruczó Kornél Kis Apokrif No.2 és Rofusz Ferenc A Dog’s Life című munkáival veszi kezdetét vasárnap a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié