hír
A Simó Sándor Alapítvánnyal közösen hoz létre független filmalapot karrierjük elején járó magyar filmesek számára a Budapest International Film…
továbbhír
A Testről és lélekről és A feleségem története magyar rendezője vezeti idén az alpesi filmfesztivál szakmai programját. Enyedi Ildikó nyolc fiatal…
továbbhír
Enyedi Ildikó Simon mágusa a rendező jelenlétében, Rabmadár-filmkoncert – egy hajdan betiltott némafilm élőzenei kísérettel –, illetve a Moszkva…
továbbmagazin
A rendszerváltás eseményeinek megörökítőjéből lett a magyar filmgyártás meghatározó producere Mécs Mónika, az Inforg–M&M Film társalapítója. Számos…
továbbhír
A Testről és lélekről és az A feleségem története rendezője Ázsia egyik legjelentősebb filmszemléje, a 37. Tokió Nemzetközi Filmfesztivál…
továbbmagazin
Bár Németországban játszódik, mégis nagyjából a fele készül Magyarországon Enyedi Ildikó nemzetközi koprodukcióban megvalósuló új filmjének, így a…
továbbhír
Elkezdődött az Arany Medve-díjas és Oscar-jelölt Testről és lélekről rendezője, Enyedi Ildikó legújabb filmje, a Csendes barát forgatása,…
továbbmagazin
Enyedi Ildikó legutóbbi nagyjátékfilmje rejtélyes, titokzatos alkotás. A féltékenység lélekrajza mögött mélyebb létkérdések bújnak meg, de talán nem…
továbbhír
A feleségem története francia főszereplője, Léa Seydoux is csatlakozott Enyedi Ildikó új filmjének szereplőgárdájához. A nemzetközi koprodukcióban…
továbbhír
A Magyar Játékfilmrendezők Egyesülete elindítja mesterkurzusát Filmrendezők klubja címen, amely keretében az érdeklődők betekintést nyerhetnek a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié