hír
Az NFI és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) együttműködésében fiatal illusztrátorok izgalmas új plakátokat terveztek az Apa, az Isten hozta,…
továbbhír
Október 25-től 31-ig a Restro Puskinban látható kiállítás a Cicaverzum című új magyar filmhez készült plakátokból. Köztudott, hogy a filmplakát…
továbbvideó
A hazai mozikban április 13-tól látható romantikus magyar film, Az első kettő az elválás utolsó pillanatáig egymásba kapaszkodó két fiatal intim,…
továbbmagazin
Tizenkét évvel ezelőtt, egy román krimi plakátja örökre megváltoztatta Badits Marcell nyomdász életét. Az egy darabból időközben egyre több lett, a …
továbbmagazin
Ha magyar moziplakátról van szó, gyakorlatilag mindenkinek egy emlékezetes név ugrik be elsőre: Frank Rizzo. Egy ideig újságíró volt, vonzotta a…
továbbhír
Százhetven film - többek között A jedi visszatér, a Becéző szavak, a Gengszterek klubja, a Piedone Egyiptomban vagy az Óvakodj a törpétől -…
továbbhír
Idén is kiállítást rendeznek a tavalyi év magyar filmplakátjaiból, amiket a holnap induló Magyar Filmhét kísérőprogramjaként lehet megtekinteni.
továbbhír
Tolnay Klári születésének centenáriuma alkalmából egész éves programsorozat zajlik, amely részeként az Uránia Nemzeti Filmszínházban tematikus…
továbbhír
A Nem vagyok a barátod, a Vallomás, a Valami Amerika 2, és a Made in Hungária versenyez Cottbusban, jövőre újra lesz nemzetiségi filmek versenye, és…
továbbhír
A 37. Magyar Filmszemlén is megtekinthetjük a tavalyi év legtöbb nagyjátékfilmjéből és néhány dokuból összeállított Magyar Filmplakát…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié