magazin
Homályos középiskolai emlék? Netán az első, felvillanyozó erejű találkozás az abszurd hangvételű prózával, amely groteszk humorával rámutat…
továbbmagazin
Április első hetén nem halmoznak el minket a tévében magyar filmekkel, bár néhány kiváló történelmi klasszikus most is műsoron lesz: Fábri Zoltán…
továbbmagazin
Szokatlanul erős hétnek nézünk elébe, már ami a televíziók műsorát illeti. Tarr Béla Kárhozata kiemelkedik a hazai mezőnyből, de ne feledkezzünk meg…
továbbmagazin
Erős asszonyok, reménytelen helyzetből induló férfiak, és fájdalmas titkokat rejtegető családok tévés történeteit nézhetjük újra ezen a héten.…
továbbmagazin
Francia filmek, magyar klasszikusok, unortodox nyelvleckék és izgalmas pszichoterápiák váltogatják egymást a következő napokban a tévében. A hét…
továbbmagazin
Sok-sok adaptáció és friss dokumentumfilmek várják azokat, akik a héten a tévét választják. De lesz még életrajzi film, Oscar-díjas alkotás, és…
továbbmagazin
A remake-ek, a szép lányok és a foci jegyében telik ez a hét. Felkészül Kusturica és Minghella, lesz mutatóban egy-két doksi, de a hétvége…
továbbmagazin
Klasszikusok és nagymenők váltják egymást ezen a héten a tévéképernyőn, de lesz a kínálatban koncert- és dokumentumfilm, valamint egy induló sorozat…
továbbmagazin
Két retrospektív sorozattal is készült a Verzió Filmfesztivál: a húszas évek szovjet dokumentumfilmjeit és a negyvenes évek magyar híradóit is …
továbbfilmrészletek
Jókai Mór a kiegyezés után több regényében is megörökítette a magyar társadalom polgárosodásának sötét színektől sem mentes hőskorát, A fekete…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéJoker csak egy megvadult kutya. De ki vette le róla a pórázt?
Harvey Dent / A sötét lovag