Címke: „Hunky Blues”

Találatok száma: 7

magazin

Színkavalkád a Dobozban

A napokban egész biztosan legtöbbet emlegetett magyar film, a Testről és lélekről mellett újabb Szabó opusok, Velencében díjazott Szőts-klasszikus,…

tovább

magazin

Dobozban: Álmatlanságban szenvedőknek

Jól járunk ezen a héten, ha álmatlanságban szenvedünk, mert sok jó filmet vetítenek a hajnali órákban, egyébként pedig barátkozzunk meg a…

tovább

hír

Négy magyar film Brüsszelben

Négy magyar játékfilm belgiumi premierjére kerül sor a hétvégén a brüsszeli Bozar-ban - tudatta a Magyar Filmunió. A Pál Adrienn című film vetítése…

tovább

hír

Pálfi-retro Toszkánában, magyar filmek a Raindance fesztiválon

Pálfi Györgynek szenteli retrospektív programját a luccai fesztivál, a Köntörfalak és az Itt vagyok utazik a Raindance-re, életműdíjat kap Mészáros…

tovább

hír

Amerikai díj a Letűnt világnak, magyar fődíj az Azyl-on

Ann Arborban legjobb lett Nemes Gyula kisfilmje, Isztambulban, Buenos Airesben és Brüsszelben versenyeznek filmjeink, magyar alkotás lett a fődíjas…

tovább

hír

A Hunky Blues és a NAVA a FOCAL-díjért verseng

Két magyar médiaalkotást is beválogatott egy elismert nemzetközi szervezet, a FOCAL a 2010-es díjakért versengő alkotások mezőnyébe. Forgács Péter…

tovább

hír

Népszerű Forgács Péter legújabb filmje

Forgács Péter új dokumentumfilmje, a Hunky Blues a 20. század elején amerikába kivándorolt magyarok millióinak életét, sorsát, helyzetét,…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
A sebesség mindegy, hiszen az irány jó.

Túl a barátságon

Oszd meg! Az összes idézet