magazin
Még 1994-ben alakult meg a Cruel World Team (CWT), Dunaújváros no budget filmkészítői csapata, akik a fokozatos siker és hírnév, azaz tékás…
továbbhír
Január 26-tól lesz látható a budapesti és vidéki mozik műsorán a Sherlock Holmes nevében című új magyar ifjúsági sorozat.
továbbhír
Tóth Sándor a legjobb fiatal színész díját nyerte a görögországi Pyrgosban megrendezett Olympia Nemzetközi Gyermek és Ifjúsági Film Fesztiválon -…
továbbhír
Utómunkálatainál tart már a Sherlock Holmes nevében című új magyar ifjúsági film gyártása. Jelenleg Gulya Róbert zeneszerző dolgozik a film…
továbbhír
Független produkcióban készül a Sherlock Holmes film Dunaújvárosban, három hónappal meghosszabbították Koltai Gábor filmproducer házi őrizetét,…
továbbhír
Bernáth Zsolt készülő filmjében gyerekek képzelik magukat a híres nyomozópáros, Sherlock Holmes és Doctor Watson helyébe, de a nyomozás során a…
továbbhír
A Magyar Filmművészek Szövetsége Gyermek- és Ifjúsági Szakosztálya 2010 június 9-én, szerdán 10.30-kor tartja összejövetelét a Rátkai Klubban (VI.…
továbbhír
A Moszkva tér ben Rojált alakító Szabó Simon jelenleg első egészestés alkotását, a Papírrepülők-et forgatja, amely a mai budapesti…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié