hír
A dicsőség ösvényei címmel nyílik kiállítás október 1-jén a száz éves bécsi Collegium Hungaricumban. A megnyitó egyben a 7. Blue Danube Nemzetközi…
továbbhír
Az idei Budapesti Klasszikus Film Maraton számos film ritkasággal örvendezteti meg a közönséget, köztük az egyik korai magyar némafilmmel, A…
továbbhír
Kertész Mihály a húszas évek második felében kezdett el dolgozni az Egyesült Államokban, és többek közt Errol Flynn, Humphrey Bogart, Spencer Tracy…
továbbhír
A Magyar Mozgókép Fesztivál életműdíjasainak – Udvaros Dorottya, Rófusz Ferenc, Szakács Györgyi és Hildebrand István – filmjeiből ingyenesen látható…
továbbmagazin
Michael Curtiz, azaz Kertész Mihály mozgalmas pályájáról és titokzatos magánéletéről adott ki hiánypótló kötetet a Nemzeti Filmintézet. Az amerikai…
továbbhír
A Rotterdami Nemzetközi Filmfesztivál egyik versenyszekciójába beválogatták Lichter Péter Üres lovak című filmjét, amiben Bódy Gábor és Kertész…
továbbhír
A 23. Jihlava Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon versenyprogramban debütál Lichter Péter harmadik játékfilmje, az Üres lovak, és A horror…
továbbmagazin
Michael Curtizt, a Casablanca magyar születésű rendezőjét ellentmondásos személyiségként, egy jószívű zsarnokként jellemezték kortársai. A CURTIZ -…
továbbmagazin
Michael Curtiz, alias Kertész Mihály, a Casablanca és további száz amerikai film rendezője, 1962-ben halt meg Hollywoodban. Bódy Gábor, a magyar…
továbbmagazin
Díjat nyert Montreálan, most végre mi is megnézhetjük a Curtiz-t, amely Kertész Mihály rendező életének azt a szakaszát dolgozza fel, amikor a…
továbbFriss
Így éltek a nagyszüleink száz évvel ezelőtt
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié