hír
A huszadik század egyik kiemelkedő street fotósa volt, mégis a halála után sok évvel lett világhírű. De ki volt igazán Vivian Maier? - John Maloof…
továbbhír
Még egy hónapig, március 29-ig tekinthető meg A magyar kultúra napja eseménysorozathoz kapcsolódó kiállítás az Országos Széchényi Könyvtárban-ban,…
továbbhír
Filmgyári capriccio címmel több mint négyszáz standfotóból nyílt kiállítás szerda délután az Országos Széchényi Könyvtárban. Az április 30-ig…
továbbhír
Moholy-Nagy László filmjeit bemutató napot rendez szombaton a londoni Barbican központ Bauhaus: Art as Life (Bauhaus: a művészet mint élet) című…
továbbhír
A Kisvakond nadrágja című kiállításon a népszerű cseh rajzfilmfiguráról, a Kisvakondról készült illusztrációkkal, korszerű és régi játékokkal,…
továbbhír
Garas Dezső emlékezetes filmes alakításait bemutató fotókiállítás látható a Nemzeti Színházban; a közelmúltban elhunyt művész emlékére rendezett…
továbbhír
November 26-án másodszor választotta meg a nemzetközi zsűri a hazai divatszakma legjobbjait. A 2011-es divat rövidfilm versenyen közel 400…
továbbhír
Nagyszabású és átfogó kiállítás nyílik a Jameson CineFesten Krzysztof Kieślowskiról szeptember 18-án. A Jelek és emlékek, a łódzi Lengyel…
továbbmagazin
"A mozgó képek megállnak, hogy megmutassák, honnan is indult a történet." Izgalmas filmtörténeti kiállítás látható május 5-8. között a Gödör…
továbbhír
Állított idő címmel filmtörténeti kiállításnak ad helyet a Gödör a 42. Filmszemle idején: a mozgó képek megállnak egy pillanatra, hogy megmutassák,…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié