hír
A huszadik század egyik kiemelkedő street fotósa volt, mégis a halála után sok évvel lett világhírű. De ki volt igazán Vivian Maier? - John Maloof…
továbbhír
Még egy hónapig, március 29-ig tekinthető meg A magyar kultúra napja eseménysorozathoz kapcsolódó kiállítás az Országos Széchényi Könyvtárban-ban,…
továbbhír
Filmgyári capriccio címmel több mint négyszáz standfotóból nyílt kiállítás szerda délután az Országos Széchényi Könyvtárban. Az április 30-ig…
továbbhír
Moholy-Nagy László filmjeit bemutató napot rendez szombaton a londoni Barbican központ Bauhaus: Art as Life (Bauhaus: a művészet mint élet) című…
továbbhír
A Kisvakond nadrágja című kiállításon a népszerű cseh rajzfilmfiguráról, a Kisvakondról készült illusztrációkkal, korszerű és régi játékokkal,…
továbbhír
Garas Dezső emlékezetes filmes alakításait bemutató fotókiállítás látható a Nemzeti Színházban; a közelmúltban elhunyt művész emlékére rendezett…
továbbhír
November 26-án másodszor választotta meg a nemzetközi zsűri a hazai divatszakma legjobbjait. A 2011-es divat rövidfilm versenyen közel 400…
továbbhír
Nagyszabású és átfogó kiállítás nyílik a Jameson CineFesten Krzysztof Kieślowskiról szeptember 18-án. A Jelek és emlékek, a łódzi Lengyel…
továbbmagazin
"A mozgó képek megállnak, hogy megmutassák, honnan is indult a történet." Izgalmas filmtörténeti kiállítás látható május 5-8. között a Gödör…
továbbhír
Állított idő címmel filmtörténeti kiállításnak ad helyet a Gödör a 42. Filmszemle idején: a mozgó képek megállnak egy pillanatra, hogy megmutassák,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié