hír
Uberto Pasolini (Alul semmi) filmje, Az örökbeadás december 23-tól látható a hazai mozikban, méghozzá egy magyar animációs filmmel kísérve: a…
továbbhír
Január 10-től látható a magyar mozikban Traub Viktória Sellők és Rinocéroszok című 15 perces animációs kisfilmje, a Tranzit című német-francia dráma…
továbbhír
Tóth Luca animációs filmrendező A kíváncsiság kora című animációs rövidfilmje lesz a Szabadesés kísérőfilmje a mozikban. A Szabadesés alkotói, a KMH…
továbbhír
A Szabadesés alkotói, a KMH Film és a Szabadesés moziforgalmazója, a Vertigo Média pályázatot hirdetnek tíz percnél nem hosszabb rövidfilmek és…
továbbhír
Bucsi Réka Berlinálén bemutatott, többszörös díjnyertes animációs filmje, a Symphony No.42 csütörtöktől lesz látható a magyar mozikban.
továbbhír
Július 31-től a Frank című film kísérőjeként lesz látható Bucsi Réka Symphony no. 42 című animációs diplomafilmje, olvasható a produkció…
továbbFriss
Zaklatásba fordul József Attila pszichoanalízise
Sós Bálint Dániel első nagyjátékfilmje Berlinben mutatkozik be
Mozigépész workshopot rendez az NFI
Ők zsűriznek a 44. Magyar Filmszemlén
Felújítva hódíthatják meg a világot Mészáros Márta filmjei
Virtuális forgatásokra kialakított filmstúdió nyílt Fótligeten
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié