magazin
Az elsők között láthatja a szolnoki közönség Kocsis Ágnes és Dombrovszky Linda új nagyjátékfilmjeit, mellettük Roy Andersson legfrissebb filozofikus…
továbbhír
Tíz film, köztük Kocsis Ágnes itthon előszőr látható új alkotása, az Éden szerepel az Alexandre Trauner Art/Film Fesztivál nagyjátékfilmes…
továbbhír
Kocsis Ágnes Éden című új filmjével a címlapon megjelent a Filmvilág ehavi száma. Benne Jancsó Miklós rendszerváltás-trilógiája, négy fal közé zárt…
továbbvideó
Előzetes érkezett Kocsis Ágnes új filmjéhez, amelynek főhősét szokatlan allergiái szigetelik el az emberiségtől. Az Éden-t a rotterdami…
továbbhír
Magyar világpremier a rangos holland filmfesztiválon! Kocsis Ágnes harmadik mozifilmjét meghívta a januári rotterdami nemzetközi filmfesztivál. Az…
továbbhír
Kocsis Ágnes és Nemes Anna legújabb filmterveit is bemutatják a francia Alpokban a hétvégén kezdődött Les Arcs-i Filmfesztivál szakmai találkozóin.
továbbmagazin
Egy hét múlva elstartol a 72. cannes-i filmfesztivál, ahova Moldovai Katalin Ahogy eddig című rövidfilmjét is beválogatták a Cinéfondation…
továbbdosszié
Sose volt még olyan sűrű őszi-téli szezonja a magyar filmnek, mint ami idén vár ránk. Több, mint 25 film kerül moziforgalmazásba, de még mielőtt…
továbbhír
A Friss Levegő és a Cannesban versenyező Pál Adrienn rendezőjének Éden című filmje a Filmalap támogatásával készül.
továbbhír
A Filmszakmai döntőbizottság nemrég nyilvánosságra hozott támogatásai közt van Kocsis Ági Éden című projektje is, amely tízmillió forintot kapott…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié