magazin
A kanadai-koreai, de már New Yorkban élő Celine Song első filmje tipikusan olyan, amiről az ember irracionálisan úgy érzi, személyesen neki…
továbbmagazin
A női Woody Allenként számon tartott Nicole Holofcener öt év után friss filmmel jelentkezik. A You Hurt My Feelings-ben egy New York-i házaspár…
továbbmagazin
A Saint Omer egy gyerekgyilkos története, aki megrendítő nyugalommal, higgadt büszkeséggel néz le a vádra, a védelemre és a tárgyalás közönségére.…
továbbmagazin
Az első magyar HBO reality show, A híd különleges koncepciója és teljes marketingje olyan tartalmat ígér, amely okosabb és mélyebb, mint amit a…
továbbmagazin
Danny Philippou és Michael Philippou első filmje kitűnően bizonyítja, hogy oda kell figyelni a YouTube-ról nagyvászonra átigazolt rendezőkre. A…
továbbmagazin
A sivatag és egy lopott kocsi válik a kidobott szerelmes lány, Sara otthonává. Padlógázzal robog a semmibe, de csodálatos módon mégsem szomorú film…
továbbmagazin
Az atombomba atyáról és Manhattan-projektről szól Christopher Nolan nagyszabású, sztárokkal tömött életrajzi filmje, amiben Cillian Murphy alakítja…
továbbmagazin
A halál gondolatával megküzdeni mindannyiunk számára nehéz feladat, hát még egy Barbie-nak, akinek az eddigi élete maga volt a zavartalan…
továbbmagazin
Judy Blume 1970-ben kiadott young adult regénye mindmáig kihat a pubertás ábrázolására és átélésére, kamaszlányok millióit nyugtatva meg a felnövés…
továbbmagazin
Sokak örömére, július 2-án véget ért Az idol, az Eufóriát jegyző Sam Levinson és a merész popdalairól ismert The Weeknd közös szatírája Los Angeles…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié