magazin
Lydia Tár valószínűleg az első hatalmi pozícióban lévő nő egy metoo-sztori másik oldalán, mindenevő predátor, aki férfi tanítványát verbálisan, a…
továbbmagazin
„A meneküléshez nem azt kell biztosan tudni, hogy hová menekül az ember, hanem azt, hogy honnan.” Viktor Pelevin szavaival veszi kezdetét a finn…
továbbmagazin
„Szüljetek fiatalon, hogy még együtt lehessetek az unokáitokkal!” – buzdít a hangosbemondó a budapesti biodóm alatt, és valóban igyekezni kell, ha…
továbbmagazin
Magyar-vietnámi románcot kapunk Valentin-napra. Az almafa virága két, különböző nemzethez tartozó párról szól a 70-es évek és a jelen Budapestjén,…
továbbmagazin
Három évvel a gyermekbántalmazás után jó magaviselettel szabadul a tettes, a gyermekek anyja emiatt úgy dönt, el kell hagyniuk a falut, ahol addig…
továbbmagazin
Vlagyimir Putyin legkitartóbb politikai ellenfelét, Alekszej Anatoljevics Navalnijt 2018-ban megmérgezték, kis híján belehalt. A híradóból ismerősek…
továbbmagazin
Brandon Cronenberg újabb metafizikai rémálma a dalmát tengerparton és részben nálunk forgott. A történet elképzelt helyszíne, Latoka borzongatóan…
továbbmagazin
Damien Chazelle, a Whiplash, a Kaliforniai Álom és Az első ember rendezőjének legfrissebb sztárparádéja a ’20-as évek mai ízlés szerint kiszínezett,…
továbbmagazin
Nincs is jobb annál, mint mikor röhögcsélés közben tanuljuk meg, hogy a cigány is meg a buzi is ember, nem? Nem. A Nagy Fehér Főnök…
továbbmagazin
A War Pony 2022-ben elhozta Cannes-ból a legjobb első filmnek járó díjat, és két fiatal történetén keresztül érzékeny dokumentarizmussal mutatta be…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié