Címke: „kult”

Találatok száma: 236

magazin

Eldőlt: az évtized legjobb magyar filmje A nyomozó

Az elmúlt évtized három legjobb magyar filmje a filmhu szerint A nyomozó, az Iszka utazása és a Nyócker. Beférne az első tízbe a Fehér tenyér, a…

tovább

magazin

Ki voltam én, Kádár János?

"Tudom, hogy az embernek nem lehet igaza a Párt ellenében, hiszen a történelem (a Párton kívül) nem nyitott utat az igazság megvalósítására” (Lev…

tovább

magazin

Tompos Kátya:  Keresgélő típus vagyok

Tompos Kátya a Nemzeti Színház színésze, akit a mozibajárók a Valami Amerika 2-ben ismerhettek meg. Itt azonban korántsincs vége a sornak, hiszen ő…

tovább

magazin

Ezeket a filmeket imádtuk 2009-ben

Ha lenne összesített szerkesztőségi toplista, akkor azon ezek a filmek szerepelnének: Engedj be!, Másnaposok, Gettómilliomos, Libanoni keringő,…

tovább

magazin

Kazuyoshi: A túl egyszerű megfejtés leblokkolja a nézőt

A 7. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál vendége volt Kazuyoshi Katayama japán sztárrendező, akit a japán társadalom animékhez fűződő…

tovább

magazin

Monoszkópé: döntések minden napra

Mindennap legalább két film közti választás fogja megkeseríteni a társadalom amúgy sem mézédes életét - mozgóképes képtovábbítási szempontból tehát…

tovább

magazin

Monoszkópé: Hősök és legendák

Magyar töri (Szerencsés Dániel, Makra, Édes Emma, drága Böbe, Koccanás), melankólia (Átok, Sweeney Todd, Hideg nyomon), klasszikusok (Kincs, ami…

tovább

magazin

Monoszkópé: 7 nap, 7 magyar film

Kis magyar filmtörténelem: Fehér Imre (1957), Szemes Mihály (1969), Grunwalsky (1989), Koltai Róbert (1993), Lukáts Andor (1999), Gárdos Péter és…

tovább

magazin

Monoszkópé: Párhuzamok

Erős kezdés: hétfőn két Hitchcock-filmmel indítunk, kedden jön a Delta, majd csütörtökön a Hajónapló újabb epizódjával egy tévéfilmet is…

tovább

magazin

Monoszkópé: történelmi évfordulók és Batman

Hétfőn egy csodálatossal (Júlia) és egy naggyal (Gatsby) indítunk, majd november 4-én a szovjet megszállást belsőleg élhetjük át Lynch Inland…

tovább
 
hirdetés

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók

a teljes dosszié

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
- Írjon tovább.
- De olyan gonosz vagyok.

Elveszett jelentés

Oszd meg! Az összes idézet