magazin
Enyedi Ildikó féltékenységi drámája, A feleségem története szétszed és újra összerak. Még ma is aktuális érzelmi magasságokról és hullámokról mesél,…
továbbmagazin
Szinte hihetetlen, de 2021 hátralévő hónapjaiban 17 magyar film kerül a mozikba: láthatjuk végre Grosan Cristina zseniális című A legjobb dolgokon…
továbbhír
A feleségem története magyar feliratos verziója mellett szeptember 23-ától magyar szinkronnal is elérhető lesz a hazai mozikban. Kurta Niké hangján…
továbbhír
Az amerikai kontinens egyik legnagyobb fesztiváljára, a szeptember 9-18 között megrendezett 46. Toronto Nemzetközi Filmfesztiválra kapott meghívást…
továbbmagazin
Közel 30 éve dédelgetett filmtervéből, Füst Milán regényéből világszínvonalú kosztümös szerelmi drámát készített Enyedi Ildikó. A feleségem…
továbbhír
Három új részlet érkezett Enyedi Ildikó nagyszabású szerelmi drámájából, A feleségem történetéből, amelyek még feljebb tekerték az amúgy is nagy…
továbbvideó
Megérkezett végre Enyedi Ildikó új filmje, A feleségem története előzetese. Csodás és szívszorító pillanatoknak lehetünk tanúi, ahogyan a…
továbbpodcast
2020 első podcast adásában az Akik maradtak és a Testről és lélekről producerét, Mécs Mónikát láttuk vendégül, egy héttel az Oscar-bejelentések…
továbbmagazin
A forgatás félidejénél jár Enyedi Ildikó új filmje, A feleségem története. Az alkotók sajtótájékoztatót tartottak, amin megtudhattuk, hogy mire…
továbbhír
A feleségem történetének főszereplői, Léa Seydoux és Gijs Naber látható a most megjelent fotón, amit Csata Hanna készített a hamburgi forgatáson. A…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié