magazin
A korábban dokumentum-, tévé- és kisjátékfilmekkel (például a 39. Magyar Filmszemlén vetített Farkasember-rel) jelentkező, eredetileg képzőművész…
továbbmagazin
A 2007-ben bemutatott, az első magyar irodalmi Nobel-díjas, Kertész Imre kisregénye alapján készült Emelet után négy évvel az operatőrből lett…
továbbhír
A sok helyütt tenyérbemászó, de átütő sikerű Tesó, az ügyetlennek bélyegzett és nem sok port kavart, pedig valójában egyáltalán nem kudarcos, jópofa…
továbbmagazin
Dézsy Zoltán dokumentumfilm rendező első játékfilmje egy fiatalamberről, aki ugyan pártállami funkcionárius szülei révén a kivételezettek közé…
továbbmagazin
Az Unio Film és a Magyar Televízió 2009-ben egy tizenkét részből álló sorozat keretében biztosított lehetőséget fiatal rendezők számára egy-egy…
továbbmagazin
Vajon az időtálló, örökzöld történeteknek hány változata van? Az ókori görög mítoszoknak hány variánsát ismerjük a művészet minden ágából? S…
továbbmagazin
Számomra a prózai modernizmus kezdetét Csáth Géza jelenti a magyar irodalomban. Mikszáth Kálmán kíméletlen dzsentri-világa még távol állt ettől az…
továbbmagazin
Karinthy műveinek filmes feldolgozása hálás téma, hiszen regényeinek álomképeiből és nyelvezetének finom humorából, ügyesen jó forgatókönyvet lehet…
továbbmagazin
„Andi, te vagy a tanú, hallod?! Te vagy a tanú!” – kiált oda Oana Pellea a szomszédos asztalnál ülő kollégájának, a filmben Viorelt alakító Andi…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié