hír
A Várkert Bazár és a Filmhu szabadtéri vetítéssorozatában idén is az elmúlt pár év legjobb magyar alkotásaival várunk minden friss levegőre vágyó…
továbbmagazin
Bár Németországban játszódik, mégis nagyjából a fele készül Magyarországon Enyedi Ildikó nemzetközi koprodukcióban megvalósuló új filmjének, így a…
továbbhír
Egy hónappal ezelőtt, a XII. Friss Húson debütált Komáromy Bese első rövidfilmje, a Marcang, a fiatal rendező pedig a hétvégén már el is kezdi…
továbbhír
Két magyar alkotás is részt vesz a fiatal filmesek egyik legfontosabb nemzetközi megmérettetésen. Az Oscar- és BAFTA-kvalifikáló londoni Raindance…
továbbhír
Szombat este a veszprémi Petőfi Színházban ünnepélyes keretek között összesen 22 kategóriában adták át a Magyar Mozgókép Díjakat. Idén is öt fős…
továbbhír
A Holdról holdra című kisfilm arra keresi a választ, hogy milyen események, élethelyzetek és sorsok indokolják azt, hogy egy csecsemőt és egy idős…
továbbmagazin
Idén tavasszal forgott le Holtai Gábor első nagyjátékfilmje. Az Itt érzem magam otthon pszichológiai dráma, thriller elemekkel, amelyben a Lovasi…
továbbvideó
Nagyszabású dokumentumfilm készült a Parlamentről Nagy András rendezésében, és A Gyűrűk Ura-sorozat magyar származású színésznőjének…
továbbhír
A hétvégén ért véget a 64. Krakkói Filmfesztivál, ahol Korom Anna Diamond Beauty című alkotását választották a legjobb kisfilmnek. A Nyertes Zsuzsa…
továbbhír
A Cartoons on the Bay nemzetközi fesztiválon díjazták Csáki László animációs dokumentumfilmjét a hétvégén Olaszországban. A Kék Pelikan valós…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié