magazin
Hogyan kell szólítani Emma Stone-t a magánéletben, milyen arc Mark Ruffalo, mi volt a legnagyobb sláger a magyar ételek közül? Miért hívtak egy…
továbbhír
November 2-án debütál a részben Budapesten forgatott A láthatatlan fény című második világháborús dráma a Netflixen. A négyrészes mini sorozat férfi…
továbbvideó
Meseszerű díszletek között kel életre egy örült professzor teremtményeként Emma Stone, aki az önállósodáshoz vezető úton Mark Ruffalót is…
továbbhír
A Dr. House sztárja és Mark Ruffalo is szerepet kapott a Netflix II. világháborús sorozatában, ami A láthatatlan fény című Pulitzer-díjas regény…
továbbmagazin
Vannak azok a nézők, akik azért merülnek el egy film vagy egy sorozat világában, mert nevetésre, könnyedségre vágynak, hogy egy kis időre…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié