magazin
Jakab Juli kezeslábasban elmélkedik az intergalaktikus nyelvtudomány sajátosságairól Ráday Péter diplomafilmjében. A MOME Media design mesterszakán…
továbbhír
Az idei Animafest Zagreb a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animáció tanszékét (MOME Anim) választotta az év legjobb animációs iskolájának. A…
továbbhír
Május 17-én 18 órától a Pixelfogók rendezvénysorozat keretében magyar animációs rövidfilmeket tartalmazó válogatást vetítenek a Műcsarnokban,…
továbbhír
Bognár Éva Katinka Hugo Bumfeldt című, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen készült diplomafilmjével elnyerte a gyerekzsűri díját az oberhauseni…
továbbhír
Nagy sikereket ér el a fiatal magyar animációs generáció, gondoljunk csak Bucsi Réka munkáira, vagy a hamarosan kezdődő Cannes-i Filmfesztiválra…
továbbhír
A KISKAKAS MOME animációs filmklubjának 6. kiadásában videoklipeket vetítenek március 17-én csütörtök este 19 órától a Teslában.
továbbhír
Az 5. Kiskakas MOME Anim Filmklubban, csütörtök este a Teslában az Annecy-i Nemzetközi Animációs Filmfesztivál diákfilmjeiből válogatnak. Az esemény…
továbbhír
Több tucatnyi nemzetközi projekt, köztük Tamás Iván a MOME Animáció szakán készült diplomamunkája, a Hogyan keletkezett a világ? című magyar…
továbbhír
Június 24-én veszi kezdetét a 12. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál, de a MOME hallgatóinak jóvoltából már most elkezdhetjük a ráhangolódást az…
továbbmagazin
Hetedik alkalommal rendezte meg a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animáció tanszéke a Kiskakas Animációs Filmnapokat, ahol idén is levetítették a…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié