magazin
Lettországi ködös erdők, arcok, amiket mintha Bruegel festett volna, súlyos morális kérdések, kevés párbeszéd, sok hallgatás. Kíváncsiak voltunk,…
továbbhír
Az Európai Filmakadémia Nagy Dénes Természetes fény című filmjének látványtervezéséért díjazza Ágh Mártont. A nagy presztízsű Európai Filmdíjakért…
továbbmagazin
Mezőszemere egy hozzávetőlegesen ezer főt számláló, Heves megyei község. Itt él Flóri, aki a számítógép mellől csak akkor áll fel, ha kiküldik a…
továbbmagazin
Az Ezüst Medvét nyert Nagy Dénes a Collegium Hungaricum Berlin vendége volt, ahol a román újhullám egyik neves forgatókönyvírójával, Răzvan…
továbbhír
Szeptember 16-tól a hazai mozikban is megnézhető a 71. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon Ezüst Medve-díjjal kitüntetett rendező, Nagy Dénes első…
továbbmagazin
Szinte hihetetlen, de 2021 hátralévő hónapjaiban 17 magyar film kerül a mozikba: láthatjuk végre Grosan Cristina zseniális című A legjobb dolgokon…
továbbhír
Kiosztották az első Magyar Mozgókép Fesztivál díjait, összesen 20 kategóriában. A legtöbb díjat a Post Mortem kapta, a legjobb film a Hasadék lett,…
továbbhír
Lezajlott a 71. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál díjátadója, Nagy Dénes átvette a legjobb rendezésért járó Ezüst Medve díjat, amelyet február végén…
továbbhír
A partizánok után kutató magyar katonák Iránban is nagy sikert arattak. Fődíjat kapott a 38. Fajr Nemzetközi Filmfesztiválon Nagy Dénes Ezüst…
továbbpodcast
Élt New Yorkban és Berlinben, utazott a transzszibériai expresszen, a Természetes fényt mindenképpen lettországi mocsaras erdőkben akarta…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéNate / Tesó