magazin
Ötven éve mutatták be a Papírhold című filmet, amelyért Tatum O’Neal tízévesen Oscar-díjat kapott. Elbűvölő remekmű, amit Kovács László operatőr…
továbbmagazin
„A Beatles a legjobb együttes a világon? Nos, erről megoszlanak a vélemények. És melyik a valaha készült legjobb film? Kérdés nélkül, az…
továbbhír
A Filmvilág első nyári számában olvashatunk a 100 éve született Orson Wellesről, az ausztrál zsánerről, John Boormanról, rebellis robotokról és…
továbbhír
Orson Welles „magyar kapcsolatával” és a Karen Blixen által inspirált filmtervekkel foglalkozik a CineClassics workshopja. Ritkán látható…
továbbhír
A CineClassics, a Cinefest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál (szeptember 12-21.) filmtörténeti programsorozata idén öt éves, és különösen gazdag…
továbbhír
700 film teljesen ingyen? Köztük Chaplin, Hitchcock, Tarkovszkij? Nem átverés, az OpenCulture pontosan ennyi filmet tett online elérhetővé. ITT…
továbbmagazin
450 éve született William Shakespeare, akinek történetei minden időben megállják a helyüket, legyen szó a tizenhatodik, vagy épp a huszadik…
továbbmagazin
Az egyik leghíresebb élő magyar származású sztár, Gábor Zsazsa maga a celebritás alaptípusa - összeállítottuk Paris Hilton távoli rokonának,…
továbbhír
Az újonc Justin Chatwin jó eséllyel pályázhat a Világok háborúja remake egyik főszerepére Tom Cruise partnereként Steven Spielberggel a rendezői…
továbbhír
Geoffrey Wright, a Romper Stomper című 1992-es, skinheadek és vietnámi bevándorlók harcáról szóló ausztrál filmdráma rendezője a Macbeth új…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéTalán túl sok filmet láttam. Kell hogy legyen szerelem első látásra.
Dean / Blue Valentine