hír
Szeptember 12-én Robert Rodríguez Alkonyattól pirkadatig című kultfilmjével folytatódik az Uránia Nemzeti Filmszínházban a tavasszal…
továbbhír
Első regénye, a Volt egyszer egy...Hollywood után immár Quentin Tarantino második könyve is olvasható magyarul. A Helikon gondozásában megjelent…
továbbmagazin
Laza filmes esszékötetében a 60. születésnapját ünneplő Tarantino pont olyan lendületesen és izgalmasan mesél az őt érdeklő művekről és a mozihoz…
továbbhír
Quentin Tarantino eljátszott a gondolattal, hogyan csinálná meg a saját változatát a regényből, amin Sylvester Stallone leghíresebb akciófilmjei…
továbbmagazin
Tarantino nemrég megjelent első regénye nem az azonos című film egyszerű átirata, inkább variáció ugyanarra a témára. A könyv leginkább azoknak…
továbbhír
Quentin Tarantino egy amerikai talkshow vendége volt a hétvégén, és a hevesen érvelő műsorvezetőnek sem sikerült eltántorítania korábbi…
továbbhír
Az ország legmeghatározóbb tető(kert)mozija, a Budapest Rooftop Cinema végre belevág a 2021-es szezonba. Június 27-től a megújult Mammut Tetőn…
továbbhír
Átadták Hollywoodban az Oscar előszobájának tekintett Arany Glóbusz-díjakat. Az est nagy nyertese Quentin Tarantino lett, a legjobb dráma díját Sam…
továbbhír
A lengyelországi Torunban osztották ki hétvégén a 27. Camerimage Nemzetközi Operatőrfesztivál díjait, ahol a magyar operatőrt Sam Levinson HBO-s…
továbbmagazin
Egyre magasabb és magasabb csúcsokra hág Quentin Tarantino a hazai nézőszámok tekintetében. A Volt egyszer egy... Hollywood-ot százezren nézték meg…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié