magazin
Október 28-a az animáció világnapja, ennek apropóján vettük górcső alá a Metropolis az idén megjelent, magyar animációval foglalkozó számát. A…
továbbmagazin
Kultúrbarlang régóta ikonikus jelentőségű intézmény, amely csendesen, de szívósan, állandó megújulásra készen menti és teremti körülöttünk az…
továbbmagazin
Georg Höllering a Hortobágy (1936) című filmjével írta be nevét a magyar filmtörténetbe, majd Angliába emigrálva, mint mozitulajdonos és…
továbbmagazin
Hitchcockot körüllengő mítoszoknál és rejtélyeknél talán csak a titkát megfejteni vágyó „kódfejtők” vannak többen. A legizgalmasabb kísérletekből…
továbbmagazin
Egyszer egy német biológus számba vette Izland élővilágát, és egy fejezetet szentelt az izlandi baglyoknak is. A fejezet így szólt: Izlandon…
továbbmagazin
A médiaerőszak olyan, mint a foci: mindenki ért hozzá és mindenkinek megvan róla a véleménye. A sommás és leegyszerűsítő kijelentéseken túl azonban…
továbbmagazin
„A filmrendező munkája az emberi arccal kezdődik” – szól Ingmar Bergman híres kijelentése. Nem ő volt az első, aki hasonló megállapítást tett, hisz…
továbbmagazin
Alább Mihályfy László, a Magyar Dokumentumfilm Rendezők Egyesülete (MADE) 2009. június 27-én este, az Odeon-Lloyd moziban megrendezett Kamera-díj…
továbbmagazin
Takeshi Kitano novelláskötete három tinédzser korú fiatal történetén keresztül bizonyítja, hogy Tokió, Oszaka és Kiotó az elveszett gyerekek igazi…
továbbmagazin
Tim Burton abszurd repülő cirkuszában felvonul A srác szemében a szeggel, a Vudulány, a Hulla(dék)lány, A Robotgépgyerek, avagy horrorra akadva.
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié