podcast
„Majdnem ugyanakkora munka eljuttatni a nézőkhöz a filmet, mint megcsinálni.” Ez akár az adás kulcsmondata is lehet, melyben A boldogság ügynöke, a…
továbbmagazin
Egy, az édesanyja elvesztését és a kamaszkori problémáit az íráson keresztül feldolgozó kislányról szól Lakos Nóra második nagyjátékfilmje. A…
továbbhír
Az eddig elsősorban gyártóként és hazai alkotások marketing ügynökségeként ismert JUNO11 forgalmazóként izgalmas filmeket ígér: a női produceri…
továbbhír
Bár csak június közepén kezdődik Lakos Nóra új filmjének forgatása, a gyerekek már most bepillantást nyerhettek a Véletlenül írtam egy könyvet című…
továbbhír
2023 első sikeres Brancs kampányához járultak hozzá a Csendes éj támogatói: ezidáig 99 filmrajongó döntött úgy, hogy segédkezik egy szívmelengető…
továbbmagazin
Soha nem volt még alkalmunk egy film főszereplőjével és az általa megformált személlyel közös interjút készíteni, de most Csoma Sándor filmjének, a…
továbbhír
Szeptember 22-étől látható a hazai mozikban a Magasságok és mélységek című nagyjátékfilm. A premiert követő két és fél hétben országosan számos…
továbbmagazin
Csoma Sándor a produkciót előremozdító égi jelekről, a hegyek iránti szerelméről, és Erőss Zsolt özvegye, Sterczer Hilda meghatódott reakciójáról…
továbbvideó
Erőss Zsolt 2002. május 25-én, 10.30-kor első magyarként ért fel a Mount Everest 8850 méter magas csúcsára. Ezért ma, a 20. évfordulón debütál a…
továbbmagazin
Topolánszky Tamás Yvan rendező és Sümeghy Claudia producer poszt-apokaliptikus sorozatot fejleszt a Nemzeti Filmintézet támogatásával, aminek…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié