hír
Scorsese legkorábbi és legjelentősebb filmélményei Pressburger Imre és Michael Powell varázslatos alkotásai, erről mesél a Made in England: The…
továbbhír
A magyar nézők legjobban Scorsese westernjét, a Megfojtott virágokat várják 2023 hátralévő négy hónapjában a Magyar Filmadatbázis nyilvánosságra…
továbbmagazin
Döcögősen indul a hét, de aztán csak kapkodjuk a fejünket, hogy a tévirányító melyik gombját is nyomjuk. Találkozhatunk műkincsvadászokkal, török…
továbbmagazin
Zene, tánc és mulatság, egy kissé gusztustalan menyasszony, az egyik legnagyobb magyar komikus, egy őrült tekintetű riporter, egy nélkülözött…
továbbmagazin
A berlini filmfesztivál első nagy eseménye a Metropolis eddigi legteljesebb kópiájának vetítése volt. Scorsese pszichothrillerrel érkezett,…
továbbhír
Martin Scorsese ismét Bob Dylannel tárgyal, hogy a 60-as években híressé vált amerikai beat-folk ikon életéről No Direction Home című…
továbbmagazin
SIN CITYFrank Miller kultikus képregényének világa szélsőségesen stilizált, szemfájdító élességgel válik el egymástól a fény és az árnyék. Ezt a…
továbbhír
Martin Scorsese The Aviator (A pilóta) című filmje 11 Oscar-jelölést gyűjtött be az Akadémia szavazásán. 7 jelöléssel ugyancsak jól szerepelt Clint…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéJoan / Szeress, ha tudsz!