magazin
A 2002-ben alapított Laokoon Filmgroup az elmúlt időszakban – a MEDIA mini-csomagtervének támogatásával – Nemes László Az Ulpius-ház és Grosan…
továbbhír
Grosan Cristina nemzetközi koprodukcióban, a Nemzeti Filmintézet támogatásával készült új mozifilmjét meghívta a velencei filmfesztivál Giornate…
továbbmagazin
Elméleti fizikusnak készült, a lengyel film egyik legnagyobb alakja lett. Krzysztof Zanussi idén nyáron ünnepli 80. születésnapját, de továbbra is…
továbbhír
Krzysztof Zanussi lengyel rendezőlegenda lengyel-ukrán-magyar-litván-olasz ötországos koprodukcióban készült filmje, az Éter május 16-tól a magyar…
továbbmagazin
5 éve működik Magyarországon a Kreatív Európa Program irodája, azóta több filmtervet, gyártót és filmes projektet támogattak a MEDIA alprogram…
továbbhír
Bogdán Árpád lovári nyelvű misztikus thrillerterve két koprodukciós fórumot járt már meg: Szarajevóban a Cinelink-en is díjazták, és legutóbb…
továbbhír
A 2007-es Boldog új élet-et jegyző Bogdán Árpád második játékfilmje, A halottlátó forgatókönyvét fejleszti, hosszú hónapok óta. A rotterdami…
továbbhír
A Laokoon Film egyik oszlopos tagját, Sipos Gábort választotta a legrangosabb európai produceri szövetség, az ACE 16 új tagja közé. A producer…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéLeo / 3Esküvő