videó
Talán már az év első felében bemutatásra kerül az 1242 A Nyugat kapujában című magyar-angol-mongol koprodukció, amelynek előzetesét a filmet…
továbbmagazin
Íme a 2024-es magyar premiereket bemutató cikksorozatunk utolsó darabja. Szimler Bálint egy általános iskolás fiúról, Nagy Dénes Kurtág Györgyről,…
továbbmagazin
A nagyszabású, magyar-mongol-ausztrál-angol koprodukcióban készülő tatárjárásos film alkotói nagy kaszabolások helyett azt akarják megfejteni, hogy…
továbbmagazin
Törőcsik Franciska nem tud ellenállni egy bűbájos cicának, Vilmányi Benett kelet-európai szuperhősként bárki fejébe belebújik, Hajdu Szabolcs pedig…
továbbhír
Soós Péter jelenleg is forgó 1242 - A Nyugat kapujában című filmje további 1 milliárd 232 millió forint gyártási támogatást kapott a Nemzeti…
továbbhír
Középkori kalandfilm készül a tatárjárás koráról. A Nemzeti Filmintézet gyártási támogatást szavazott meg a magyar-mongol-angol koprodukcióban, 1242…
továbbhír
Horváth Péter Csaó, Bambinó című önéletrajzi ihletésű darabja a 6o-as évek elejét idézi, a korz torz sajátosságait egy úttörő -azaz önmaga-…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié