magazin
Jorgosz Lanthimosz közel két évtizede készít nagyjátékfilmeket, azonban igazán nagy, nemzetközi ismertséget csak az utóbbi években vívott ki…
továbbhír
Christopher Nolan nagy közönségsikert aratott, az atombomba atyjának nevezett fizikusról szóló drámája lett a legjobb film, és további hat díjat is…
továbbmagazin
Hogyan kell szólítani Emma Stone-t a magánéletben, milyen arc Mark Ruffalo, mi volt a legnagyobb sláger a magyar ételek közül? Miért hívtak egy…
továbbhír
Christopher Nolan filmje összesen hét kategóriában győzött Brit Film- és Televíziós Művészeti Akadémia (BAFTA) vasárnap esti londoni díjkiosztóján.…
továbbmagazin
Sejtelmes fekete-fehér képek, vibrálóan harsány színek, furcsa beállítások, túlfűtött szex, heves érzelmek, burjánzó környezet és a legfurcsább…
továbbhír
Yorgos Lanthimos várva várt Szegény párák című filmjét Magyarországon forgatták, és egyenesen a 2023-as velencei versenyprogramból érkezik a…
továbbvideó
Meseszerű díszletek között kel életre egy örült professzor teremtményeként Emma Stone, aki az önállósodáshoz vezető úton Mark Ruffalót is…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié