magazin
Surányi Judit, az Open Film Fesztivál egyik lelkes szervezője szociológusként a kábítószerkérdéssel foglalkozik. Első önálló munkájában tesközelből…
továbbmagazin
„Apukám sokszor mondja nekem, vigyázz, mert kihozol a sodromból. De mindig későn szól, mert olyankor már kint van.” A Janikovszky-könyvek mottója…
továbbmagazin
Egy lébecoló zsebtolvaj banda egyik tagja egy nap ráébred egy betépett pillanatában, hogy valamit végre tenni kéne a világért és a környezetében…
továbbmagazin
Egy kiábrándult ember monológja a tébolyról, a káoszról...a társadalomról. Rossz a közeg, rosszak a szereplõk, rossz minden. De emberünk találni…
továbbmagazin
Káldy László: Jövök, ha tudok"Ez egy kitalált történet. Tehát nem történt meg. De még megtörténhet!!! Ennél többet sajnos nem árulhatok el róla."
továbbmagazin
A film többféleképp elmesélhető. Válogathatunk az értelmezések között, akár a filmbéli rendező statisztái között. Voltaképpen egy filmforgatás…
továbbmagazin
“Már eleve úgy jöttem a világra, hogy lányt akartak, hát bedobtak a kútba. Én megköszöntem nekik 18 évesen, ’93-ban, hogy nagyon örülök neki, mert…
továbbmagazin
Hogyan lesz valakiből vonatkirály? Mit jelent a börtöncellában egy távoli vonatfütty? A gőzösök vagy a nők a fontosabbak? Korosztályfüggetlen…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié